Тиждень ЗНАНЬ безпеки ЛИСТОПАД

В період з 13.11.2023 по 17.11.2023 в закладі був проведений Тижневик знань безпеки життєдіяльності.

Головна мета навчання - формування у кожної дитини активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, накопичення ними знань та навичок безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку. Вчасні поради дорослих повинні допомогти дитині зберегти своє життя, зміцнити здоров "я, усвідомити, що грати можна не скрізь, і що деякі заборони та правила - не примхи дорослих, а життєва необхідність.

В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності проведено:

• тематичні тижневики згідно плану роботи закладу на 2023 2024 н. р.:
  • У світі казки (ранній вік)
  • Сам вдома (дошкільний вік)
  • тематичні дні з вихованцями за відповідною тематикою:

1. «Здоров’я дитини!»

2. «Безпека дитини вдома»

3. «Безпека дитини на вулиці»

4. Безпека дитини у соціумі»

5. «Безпека в природному довкіллі»

Протягом тижневиків в закладі дошкільної освіти проводились тематичні заняття, розваги, бесіди з батьками та дітьми екскурсії, ігри тощо.

З метою формування у дітей розуміння того, що своє здоров’я, своє життя треба вміти берегти і захищати, з дошкільниками був проведений ряд тематичних інтегрованих занять:

• «Мандрівка до країни Вітамінів» (ранній вік)
  • «Будь у тренді чистоти» (середні гр.)
  • «Діти на вулицях міста» (старші гр.)
  • «Маленькі друзі світлофора» (ІІ мол. гр.)

З метою розвитку в дітей практичних умінь та навичок навчання правилам безпечної поведінки було проведено серію дидактичних ігор, задач, вправ, дослідів, під час яких діти вправлялись в умінні діяти в екстремальних ситуаціях. А також було організовано сюжетно-рольові ігри: «Рятувальники»,• «Я вдома сам».

У рамках проведення тижневика знань безпеки життєдіяльності, в групі раннього віку «Веселка» пройшов тематичний день «Здоров’я дитини». Режим дня був насичений активною руховою і пізнавальною діяльністю. Було проведено : 1.) Рухлива гра « Ми веселі малюки»; 2.) Заняття «Мандрівка до країни Вітамінів»; 3.)Дидактична гра «Корисно - шкідливо»; 4.)Бесіда та розгляд ілюстрацій «Як уникнути біди»; 5.)Сюжетно - рольова гра «Хто про здоров’я не дбає, той до лікаря потрапляє»

Заходи проведення тижневика Знань безпеки в КЗ «ДНЗ № 30 ВМР» також висвітлено на фейсбук сторінці закладу.