Безпека життєдіяльності

1І. Безпечне середовище

При створенні здоров’язбережувального, безпечного і комфортного розвивального середовища у ЗДО заклад керується:

• Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234;
  • Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 № 151;
  • Примірним переліком ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2017 № 1633;
  • Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 № 974, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08.09.2016 за № 1229/29359;
  • Листом МОН від 02.04.2022 «Методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану»;
  • Листом МОН України від 26.07.2022 № 1/8462-22 «Інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності».

2II. Сигнал Увага всім! Правила поводження у надзвичайній ситуації"

У надзвичайних ситуаціях головним сигналом оповіщення про їх виникнення є «УВАГА ВСІМ». Це тривожні сирени, які мають попередити громадян про небезпеку.

«УВАГА ВСІМ» — сигнал про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій загальнодержавного рівня (наприклад, техногенного чи воєнного характеру).

Завданнями цього сигналу є: привернення уваги населення; попередження про аварію, пожежу, катастрофу тощо.

Сигнал «УВАГА ВСІМ» звучить як завивання тривожної сирени чи уривисті гудки промислових об’єктів, транспортних засобів.

Порядок дій, під час сигналу «УВАГА ВСІМ»:

• уважно слухайте інформацію про обстановку, рекомендації про порядок дій у даній НС;
  • не користуйтеся без потреби телефоном, щоб не пропустити важливі повідомлення;
  • зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку;
  • зачиніть вікна та відійдіть від них подалі;
  • вимкніть електропостачання, водопостачання та газопостачання; зберіть документи, одяг, необхідні речі, медикаменти, продукти харчування, питну воду; перейдіть у безпечне місце, прослухайте інформацію щодо подальшого порядку дій.

Щоб навчити дітей діям в разі надзвичайної ситуації, щорічно в закладі освіти проводяться навчання з цивільного захисту, тобто проводиться об’єктові тренування з евакуації у випадку НС.

Сирена – моя помічниця. Що таке сигнал повітряної тривоги та як поводитися

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: повітряний змій